Ribnica in Triatlon klub Inles Riko Ribnica sta gostila prvo duatlonsko tekmo v letošnji sezoni, ki je hkrati štela tudi za državno prvenstvo v super sprint razdalji. Dogodek je privabil veliko število tekmovalcev vseh starostnih kategorij, od najmlajših do izkušenih članov, kar je ustvarilo odlično športno vzdušje.




Tekmovanje je potekalo v lepem, skoraj poletnem vremenu, ki je – glede na pogosto muhasto vreme v tem letnem času – dodatno pripomoglo k prijetni izkušnji tako za nastopajoče kot za številne gledalce ob progi. Organizacijo dogodka je ribniški klub ponovno izpeljal na visoki ravni; poleg organizatorja so k uspešni izvedbi pomembno prispevali tudi številni prostovoljci, brez katerih takšnih prireditev ni mogoče izpeljati.




Naslova državnih prvakov v super sprintu v absolutni konkurenci sta si priborila domačinka Klara Arko (Triatlon klub Inles Riko Ribnica) v ženski kategoriji ter član TK Ljubljana Maks Mori v moški konkurenci. Poleg absolutnih zmagovalcev so bili podeljeni tudi naslovi v posameznih starostnih kategorijah, kjer konkurence ni manjkalo.


Na sprint duatlonu, ki je bil na sporedu kot zadnja tekma dneva, sta zmago slavila predstavnika TK Trisport Lelosi iz Kamnika – med moškimi Nik Vučko, v ženski konkurenci pa Tanja Kompan.


Duatlon Ribnica 2026 je tako znova dokazal, da gre za pomemben in priljubljen športni dogodek, ki uspešno združuje tekmovalnost, rekreacijo in skupnost.


