Dobrodošli na uradni strani Triatlon zveze Slovenije

Močna zasedba slovenskih triatloncev na ITU Multisport SP na Danskem

V neposredni bližini domovanja pravljičarja Hansa Christiana Andersena, v danski Odensi se te dni odvija ITU Multisport festival, ki združuje kar pet svetovnih prvenstev v enem tednu – duatlon, kros triatlon, aquabike, aquathlon, in dolgegi triatlon.

TZS ima na prvenstvu štiri predstavnike, dva v elite kategoriji in dva člana letos formirane AGR reprezentance. Domen Dornik (ŠK Triatlon Lajf) je odlično nastopil na SP v akvatlonu in nastop končal na 6. mestu s časom 28 minut in 10 sekund, le 10 sekund za tretjim mestom in manj kot pol minute za zmagovalcem.

Izjava Domna po tekmi:

Po dokaj napornem prvem delu sezone in zadnji sobotni tekmi za svetovni pokal v Tizsaujvarusu sem pred tekmo čutil, da nisem ravno najbolj spočit ampak vseeno sem si želel dobre tekme ter iztisnil iz sebe kar sem lahko. Zaradi mrzle vode (16st) so tudi tokrat spremenili format tekme na varianto 1000m plavanja + 5000m teka, ki mi manj ustreza. Plavalo se je v neoprenu en krog, tako da ni bilo gneče ampak moje roke niso bile prave in sem lahko le držal skupino in si želel, da bo čim prej konec. Ušel nam je avstralec ostali pa smo bili v veliki skupini 20 tekmovalcev pol minute zadaj. Imeli pa smo potem že več kot 45s prednosti pred drugo skupino. Na klasično zame počasni menjavi sem imel nekaj rahlih krčev, ki pa se hvala bogu niso ponavljali na teku česar sem se prvo kar ustrašil. Potem sem imel dosti boljši občutek, noge so stekle, hitro sem ujel skupino, ki mi je na menjavi malenkost ušla za tistih izgubljenih 10-15s.  Ves čas sem lahko sledil ritmu skupine v kateri nas je bilo vedno manj; hkrati pa smo hitro zmanjševali zaostanek do vodilnega.  V zadnjih dveh kilometrih pa je prišlo do napada belgijca in skupina se je začela trgati. Ne vem, če mi je to toliko pobralo moči, enostavno nisem imel prestave več ali pa sem plačal davek lovljenja po slabi menjavi. Tako je  bilo par tekmovalcev vseeno močnejših in sem na koncu osvojil 6 mesto z vsega 10s zaostanka za medaljami. Z rezultatom sem glede na pretekle tedne zadovoljen tako, da grem v priprave na drugi del sezone lahko pozitivno. Tudi kategorizacijo za mednarodni razred sem potrdil, kar je bil prvotni cilj. A v avgustu in septembru bo treba spraviti skupaj tudi par dobrih dirk v svetovnem pokalu, da se približam mestom na lestvici, ki vodijo na olimpijado.

V soboto 14.07. je v kategoriji elite na dolgem triatlonu nastopil Denis Šketako (ŠD Posavje), ki je iz tekmovanj pod okriljem ETU že prinesel medaljo – naslov evropskega prvaka v letu 2016. Žal se mu tokrat nastop ni najbolje posrečil in Denis tekme ni končal.

Le nekaj minut za štartom tekmovalcev v elite kategoriji sta se v kategoriji AGR na 3km plavanja, 120km kolesarjenja in 30km teka podala še Marko Hren in Miro Kregar (oba člana TK Trisport Exoterm). Oba sta nastopa v starostni kategoriji 55-59 zaključila odlično, Miro na 2. mestu (manj kot minuto za zmagovalcem), Marko Hren pa na 11. mestu.