Dobrodošli na uradni strani Triatlon zveze Slovenije

S triatlonom na Ptuju uspešno odprta sezona triatlonskih tekmovanj TZS

V nedeljo 06.05.2018 se je na Ptuju odvijal že tradicionalni triatlon s katerim se je začela sezona triatlonskih tekmovanj koledarja TZS. Vreme na Ptuju je organizatorjem služilo in po nekaj vremensko izredno muhastih dneh pripravilo izjemno kuliso za lep športni dogodek.

Na štartu super sprint in sprint triatlona je čakalo skoraj 200 tekmovalcev, več kot 60 najmlajših se je pomerilo v Cici akvatlonu, na triatlonu za vsakogar pa je pripravljenost preverjalo 15 tekmovalcev.
V super sprintu so se na stopničke v moški kategoriji uvrstili David Videmšek (3. mesto), Nik Kojc (2. mesto) ter zmagovalec Domen Dornik, vsi trije iz kluba ŠK Triatlon Lajf. V ženski kategoriji je zmagala Monika Bartol (TK Inles Riko Ribnica), na drugo mesto se je uvrstila Lara Mihevc (TK Logatec), na tretje mesto pa Daša Krajnc (TK Krško).

Na šprintu je zmaga v moški kategoriji odšla v Kamnik, Jan Škrjanc (TK Trisport Exoterm) je na teku uspel pridobiti in do cilja ohraniti prednost pred drugim Maticom Močnikom (ŠD Posavje) in tretjim Domnom Obrezo (TK Trisport Exoterm).
Tudi v ženski kategoriji je prve tri ločila zgolj dobra minuta. Prvo mesto je osvojila Simona Majdič Dolinar (TK Inles Riko Ribnica), drugo mesto Zara Bakovič (TK Petar Zrinski, HRV) in tretje mesto Neža Pogačar (TK Utrip).