Dobrodošli na uradni strani Triatlon zveze Slovenije

TINKARA STRES V FINALU A EVROPSKEGA PRVENSTVA ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE

La Baule, 16. septembra – Tinkara Stres se je uvrstila v finale A evropskega prvenstva za mlajše mladinke in mladince v Franciji. Preostala slovenska trojka pa bo nastopila v finalu B.

Tinkara Stres si je nastop med A finalistkami zagotovila z 9. mestom v drugi polfinalni skupini. Luna Sraka z 11. mestom, Jan Peterka s 17. in Domen Bojanc z 19. pa so si, vsak v svoji skupini, priborili nastop v finalu B, kjer se bodo potegovali za čim boljšo uvrstitev od 31. do 60. mesta.

Klemen Laurenčak, glavni trener:

»Dan se je začel zelo zgodaj, še v temi. Ob 7. uri in 10 minut je Luna Sraka že odšla na tekmovališče, saj je imela štart že ob 9. uri. Nastopila je dobro in zasedla 11. mesto v skupini, kar je bilo žal malce premalo za uvrstitev v A finale. Imela je malce smole v sami sestavi skupine, saj je naletela na par tekmovalk, ki so zelo dobre plavalke in kolesarke in so raztegnile tekmo, punce v zasledovalni skupini, v kateri je bila tudi Luna, pa nikakor niso uspele složno delovati in so vse čakale samo na tek. Luna je nastopila dobro, nič ni naredila narobe, vendar je bilo to žal premalo za višjo uvrstitev.
V drugi polfinalni skupini se je na progo podala Tinkara Stres. Uspela ji je odlična tekma, predvsem je največjo razliko naredila na kolesu, ko je ujela prvo skupino in so tekmovalke uspele narediti dovolj razlike, da jih zasledovalke niso uspele dohiteti. Verjamemo, da Tinkari v finalu A uspe še en podoben nastop.Pri fantih smo imeli v prvi skupini na startu Domna Bojanca. Nastop mu ni najbolje uspel, bil je 19., kar je dovolj, da se bo boril v finalu B.
Za njim ja nastopil še Jan Peterka, ki jo ob bučni podpori svoje družine solidno splaval in ujel hitro skupino na kolesu. Ob koncu je osvojil 17. mesto v svoji skupini, kar je zanj odličen rezultat v tej konkurenci.«

Slovenski nastopi v sobotnih finalih:
ob 12.00 finale B – Luna Sraka
ob 12.45 finale A – Tinkara Stres ob 16.45 finale B – Domen Bojanc in Jan Peterka