Dobrodošli na uradni strani Triatlon zveze Slovenije

TRIATLONSKA ZVEZA SLOVENIJE JE NAGRADILA NAJBOLJŠE SLOVENSKE TRIATLONKE IN TRIATLONCE LETA 2021

Tako kot lani, sta bila tudi tokrat v kategoriji mlajših članic in članov najuspešnejša Tjaša Vrtačič in Klemen Bojanc, v kategoriji mladink in mladincev pa prvič Lara Mihevc in Ul Denša. V kategoriji neolimpijskih športov sta bila najuspešnejša Monika Bartol in Domen Dornik. Bartolova, mladinska svetovna prvakinja in evropska podprvakinja v duatlonu, je za dve medalji na dveh prvenstvih prejela tudi nagrado TZS za izjemne dosežke. Najboljša Age group triatlonka in triatlonec leta 2021 sta postala Nataša Nakrst in Janko Železnikar. Na obzorju je še ena pomembna evropska lovorika za slovenski triatlon, saj je Slovenija med tremi državami, nominiranimi za nagrado za najhitrejši razvoj triatlona na evropskih tleh. Rezultat bo znan v soboto, 12. marca na Predsedniški konferenci evropskega triatlona v španski La Nucii. Skupaj s predsednikom Programsko-strokovnega sveta TZS dr. Mitjo Morijem se je bo udeležil tudi predsednik TZS Dušan Olaj, ki je nagrajencem čestital na daljavo. Te dni si namreč na terenu aktivno prizadeva pri pomoči Ukrajincem.

Še pred začetkom nove tekmovalne sezone smo na Triatlonski zvezi Slovenije razglasili najuspešnejše posameznice in posameznike v letu 2021.

V kategoriji olimpijskih športov je med mlajšimi članicami (U23) naslov triatlonke leta osvojila Tjaša Vrtačič (TK Trisport Kamnik), ki je lani v Vlasini postala balkanska evropska prvakinja, na tekmi za evropski pokal v Turčiji pa osvojila 12. mesto. Med mlajšimi člani (U23) je najboljši triatlonec leta 2021 Klemen Bojanc (TK 3LIFE), absolutni državni prvak v standard in sprint.

Triatlonka leta 2021 v kategoriji mladink je Lara Mihevc (TK Logatec), najvišje uvrščena Slovenka na mladinskem evropskem prvenstvu v Kitzbühelu in na Evropskem festivalu mladih v Alanyi ter z najboljšimi rezultati glede na ostale mladinke na evropskih mladinskih pokalih.

Triatlonec leta 2021 v kategoriji mladincev je Ul Denša (TK Ljubljana), ki je lani poskrbel za najvišjo slovensko uvrstitev po točkah na evropski mladinski lestvici ob tem pa zmagal tudi na državnem prvenstvu ter se uvrstil v finale evropskega festivala mladih v Alanyi.

Najboljša tekmovalka v neolimpijskih športih leta 2021 je Monika Bartol (TK Inles Riko Ribnica), mladinska svetovna prvakinja v duatlonu. Poleg tega je lani postala tudi mladinska evropska duatlonska podprvakinja. Zavoljo dveh medalj na dveh prvenstvih pa je Monika Bartol tudi prejemnica nagrade TZS za izjemne dosežke.

V moški konkurenci neolimpijskih športov pa je najuspešnejši triatlonec leta 2021 Domen Dornik (TK 3LIFE), ki je po 16. mestu na evropskem prvenstvu v akvatlonu zaključil svojo športno kariero.

Naj športnica AG (starostne kategorije) TZS za leto 2021 je postala Nataša Nakrst (TK Ljubljana), za doseženo 1. mesto na EP v srednjem triatlonu.

Naj športnik AG (starostne kategorije) TZS za leto 2021 pa je Janko Železnikar (TK Ljubljana) za doseženo 1. mesto na SP v zimskem triatlonu.

POVEDALI SO….

Tjaša Vrtačič:                                                                                                                      Podelitve nagrad za naj triatlonce se vsako leto razveselim, saj je vedno ob ravno pravem času, to je pozimi, ko mi primanjkuje motivacije. Nagrada je opomnik na dobro delo pretekle sezone in dodaten zagon za »biti boljša kot lani«. To je že moja četrta nagrada, ki sem jo prejela od Triatlonske zveze Slovenije. V zbirki jih imam za leta 2017, 2018 in 2020. Za priznanje, za izkazano zaupanje in podporo se Triatlonski zvezi in domačemu klubu TK Trisport najlepše zahvaljujem. Začetek lanske sezone res ni bil optimalen zaradi pomanjkanja treningov zaradi študijskih obveznosti, se je pa zato sezona v drugem delu tekmovanj lepše odvila z doseženim 12. mestom na tekmi evropskega pokala v Balikesirju v Turčiji, z osvojenim naslovom državne prvakinje v sprint triatlonu in naslovom balkanske prvakinje v Srbiji (kjer smo tudi kot ekipa osvojili zlato). Osvojila sem kar nekaj točk na evropski članski rang lestvici, kar je potrdilo, da sem tudi med članicami konkurenčna.      Za prihajajočo sezono si na prvem mestu želim dobrega zdravja, saj imam že celo pripravljalno obdobje težave, zaradi katerih mi ne uspe  opraviti vseh treningov. Okvirne cilje za sezono sva s trenerjem Klemnom Laurenčakom že sestavila. Nastopila naj bi na nekaterih večjih tekmah, med drugim na evropskem prvenstvu za mlajše člane, članskem evropskem prvenstvu, Balkanskem prvenstvu, med cilji pa je tudi nastop na svetovnem prvenstvu za mlajše člane v začetku novembra, vendar bo predhodno potrebno doseči normo. S tem namenom se bom udeležila tudi nekaj evropskih pokalov, kjer bom poskusila dobro nastopiti in doseči nove točke. Načrt je precej optimističen, odvisen pa bo v veliki meri tudi od podpore s strani TZS.

Klemen Bojanc:                                                                                                                      Vesel sem, da sem drugo leto zapored prejel nagrado za »Naj triatlonca«. Sezona 2021 je bila mešanica vzponov in padcev. Na evropskih pokalih sem spoznal, da je moje plavanje preslabo za ta nivo. Letos sem zato vso pozornost posvetil plavanju in z Martinom Bauom naredil preskok v rezultatih. Po drugi strani sem spoznal, da lahko v teku sledim najboljšim in sem si to na nekaj tekaških tekmah tudi potrdil. Pretekla sezona je bila pokazatelj nekaterih ključnih pomanjkljivosti, zato so cilji jasni…Cilj za letošnjo sezono je »biti v priključku z najboljšimi po plavalnem delu in od tam graditi dalje«.

Lara Mihevc:                                                                                                                    Naslov Triatlonka leta 2021 v kategoriji mladink mi pomeni nagrado za dosedanje delo, še bolj pa predstavlja motivacijo za naslednje sezone. Triatlon predstavlja velik del mojega življenja in me osrečuje.                                                      V letošnji sezoni si želim napredovati in izboljšati lanske dosežke in rezultate, ki niso bili vedno takšni kot sem si jih želela, zato se dobro zavedam, da me čaka še veliko dela. A vem, da sem na pravi poti. Rada bi se zahvalila Triatlonski zvezi Slovenije, Triatlon klubu Logatec in trenerjem Juretu Majdiču (iz Triatlon kluba Logatec), Nacetu in Urhu (iz Športnega društva Delfin), Gregorju in Timoteju (iz Atletskega kluba Olimpija). Hvala tudi Tomotu za vse kilometre na kolesu in Barbari Tanze za pomoč pri optimizaciji mojega dihanja ter tudi vsem ostalim, ki me spodbujajo na moji športni poti. Še posebej pa bi se rada zahvalila svoji mami, ki me podpira pri vsem kar počnem.

Ul Denša:
V letu 2021 sem imel eno res uspešno sezono. Prvič sem veliko tekmoval na evropskih pokalih v zelo močni mednarodni konkurenci in tudi dosegel nekaj lepih rezultatov. V lanski sezoni sem predvsem najbolj ponosen na naslov državnega prvaka med mladinci v triatlonu, ter na odlično 9. mesto na evropskem pokalu v Srbiji. V naslednji sezoni so moji cilji še višji. Želim si dobrih nastopov na evropskem prvenstvu v Olsztynu na Poljskem in predvsem na svetovnem prvenstvu v Montrealu v Kanadi, ter doseči vsaj eno uvrstitev med najboljših pet na evropskih pokalih. Na koncu sezone bom imel v Alanyi tudi moj elite debut, kjer se bom pomeril z »tavelikimi« fanti.  Se pa veselim vseh nastopov s fanti, s katerimi se res dobro razumemo in nam na tekmah tako nikoli ni dolgčas.                                Nagrada mladinec leta mi pomeni res veliko, je lepa spodbuda za naslednjo sezono in kaže, da sem na pravi poti. Prepričan sem, da nagrada vsekakor tudi ni zadnja. Predvsem sem zelo zadovoljen s konstantnim napredkom in sodelovanjem znotraj moje ekipe, od podpore v moji družini do odličnega sodelovanja z mojim glavnim trenerjem Klemnom Laurenčakom, ter nenazadnje mojih sponzorjev, brez katerih moja športna pot vsekakor ne bi bila tako uspešna.

Monika Bartol:                                                                                                                  Nagrada mi veliko pomeni ter mi daje motivacijo tudi za naprej. V tem letu bom morala zaradi mature nekatere pomembne tekme žal izpustiti, še vedno pa bo cilj udeležba na čim več mednarodnih tekmah. Moja prva tekma letos bo že aprila v Turčiji in sicer med elitno konkurenco, kjer upam na čim boljšo uvrstitev.

Nataša Nakrst:                                                                                                                  Nagrada je predvsem prijetno in veliko presenečenje, saj je niti malo nisem pričakovala. Pravzaprav sploh nisem vedela, da imenovanje za naj AG športnika(co) TZS sploh obstaja. Najbrž je odločila moja zmaga na EP v srednjem triatlonu v Avstriji(Kaiserwinkel-Walchsee). Po dveletni pavzi zaradi korone je bila to prva tekma sploh in mi je zaradi prijetnega druženja z AG reprezentanti iz vse Slovenije in seveda s hčerko Ano ostala v najlepšem spominu. Glavni cilj letošnje sezone je SP IRONMAN 70.3 v St. George Utah, kjer bom skušala kar najbolje zastopati barve Slovenije. Tekma bo 28.10.2022 . Prej se bom 26. junija udeležila še tekme v srednjem triatlonu Challenge Kaiserwinkl-Walchsee. Prav tu je lansko leto potekalo EP v srednjem triatlonu , ki mi je prineslo zmago, nominacijo in ostalo v res lepem spominu…Morda pa še tudi kakšna tekma v okviru AG reprezentance. Sicer pa si najbolj od vsega želim tudi to sezono ostati zdrava, da bom lahko tudi pri 60 plus uživala v treningih in športnih druženjih s prijatelji in bo triatlon še vedno lahko moj način življenja. Zavedam se, da je to velik privilegij in to znam ceniti.

Klemen Laurenčak, glavni trener TZS:                                                                                                 V letu 2022 nas čaka več projektov po posameznih starostnih skupinah. Z mlajšimi mladinci se bomo udeležili EYOF-a, ter jeseni še Youth festivala oziroma evropskega prvenstva za mlajše mladince. Imamo močno generacijo tako fantov kot punc in računamo, da se bodo štirje uvrstili med prvih 30 na obeh prvenstvih ter upamo na eno uvrstitev med prvih 15 na stari celini.
Z mladinci imamo letos dva projekta, evropsko in svetovno prvenstvo, ki sta v razmaku štirih tednov. Žal se evropskega prvenstva ne bodo mogli udeležiti vsi, saj je isti vikend kot matura, na svetovnem prvenstvu pa bomo nastopili predvidoma z dvema mladincema, računamo pa na dosežek v prvi polovici uvrščenih.
Z mlajšimi člani bomo imeli dolgo sezono, saj je njihovo evropsko prvenstvo v maju, svetovno pa šele konec novembra. Vse upe polagamo na to zadnjo tekmo, saj se bomo lahko čez poletje in jeseni, ko ni študijski obveznosti oziroma jih je manj, nemoteno pripravili na uspešen nastop v Abu Dhabiju.
Generalno pa se bomo z reprezentanco trudili izvesti čim več skupnih dni treninga, saj je to zagotovo ena izmed poti, ki nas bo pripeljala bližje vrhu v mednarodni konkurenci.
Istočasno pa se bomo v mladinski kategoriji trudili podpreti še več športnikov, da bomo v prihodnjih letih imeli širši nabor tekmovalcev kandidatov za velika tekmovanja, hkrati pa tudi močno konkurenco na domačih tleh, ki jo vedno primanjkuje.

Mitja Mori, predsednik Razvojno-strokovnega odbora Evropske triatlonske zveze:                                            Zadnji dve leti sta bili za vse triatlonske zveze zelo velik izziv. Kljub vsemu smo se na TZS angažirali in takoj, ko je bilo to možno v največji možni meri podprli (tudi finančno) nastope naših dobrih tekmovalk in tekmovalcev na največjih mednarodnih tekmovanjih, saj je to eden izmed pomembnih gradnikov v razvoju športa vsake panožne zveze. Nekaj je bilo dobrih rezultatov, nekaj je bilo solidnih, nekaj je bilo povprečnih, nekaj slabih. A skozi prizmo vseh indikatorjev, ki se spremljajo na nivoju evropske triatlonske zveze (Europe Triathlon-a) smo bili »opaženi« kot nadpovprečno angažirana zveza. In ne zgolj med tako imenovanimi »državami v triatlonskem razvoju« ampak med vsemi evropskimi zvezami, saj smo v številu nastopov med mladinci na ETU Junior pokalih celo konkurirali največjim v Evropi. Seveda ne (popolnoma) z rezultati, ampak če si prizadevaš, si aktiven, se trudiš, to pomeni da je verjetno zadaj nek sistem, nek razvoj, itd. Najprej na nivoju klubov, nato mora obstajati nek podaljšek na nivoju zveze. Upam, da nam je uspelo to ustvariti, sedaj moramo to nadgraditi. To soboto pa bo na Predsedniški konferenci ETU v Španiji znano, katera od nominiranih držav, Turčija, Slovenija ali Romunija, bo prejemnica nagrade »BEST emerging development NF«.

                                      

 

X

Spletna stran uporablja spletne piškotke za nemoteno delovanje strani. Z nadaljevanjem uporabe se s tem strinjate. Več

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zapri