Ekipa Triatlonske zveze Slovenije je uspešno opravila dvotedenske priprave v španski Murcii, ki so predstavljale pomemben korak pri zaključku baznega obdobja in uvod v predtekmovalni del sezone. Trening kamp je bil namenjen postopnemu prehodu iz baznega v predtekmovalni del priprav.
Priprav so se udeležili slovenski reprezentanti U23 – Ul Denša, Domen Bojanc in Tinkara Stres – ki so v dveh tednih opravili več kot 52 ur organiziranega treninga. Program je vključeval številne plavalne, kolesarske in tekaške treninge ter treninge moči, ki so jih športniki večinoma izvajali v odličnih vremenskih pogojih.
Priprave so potekale pod okriljem Balkanske triatlonske zveze, kar je omogočilo sodelovanje več reprezentanc in ustvarilo kakovostno mednarodno trenažno okolje. Poleg slovenske ekipe so bili na pripravah prisotni tudi reprezentanti Romunije, Poljske in Hrvaške ter nizozemska ekipa, kar je omogočilo številne skupne treninge in dragoceno izmenjavo izkušenj.
Slovensko ekipo je na pripravah vodil trener Žiga Podgoršek, ki je po zaključku poudaril:
»Priprave so bile uspešno izpeljane. Skupaj smo opravili več kot 50 ur treninga v dveh tednih in dobro izkoristili dane pogoje. Veliko treningov smo izvedli skupaj z ekipami Balkanske zveze in reprezentanti drugih držav. Ekipa je pokazala dobro pripravljenost, zdaj pa jih čaka še trdo delo do začetka sezone.«
Priprave v Murcii so tako uspešno zaključile pomembno fazo zimskega treninga. Z dobrimi temelji, kakovostnim delom in izkušnjami iz mednarodnega okolja slovenski reprezentanti samozavestno vstopajo v zadnje tedne priprav pred začetkom nove tekmovalne sezone.
Izjave športnikov
Tinkara Stres:
»Priprave v Španiji se zame niso začele najbolj po načrtu. Dan pred odhodom sem se zastrupila s hrano. Mislila sem, da bom v nekaj dneh dobro, vendar se je to zavleklo v šestdnevno odsotnost od planiranih treningov. Po obisku bolnišnice, kjer sem dobila infuzijo in antibiotike, sem se začela počutiti precej bolje in sem tako lahko priprave dokončala skoraj po planu, seveda z nekoliko zmanjšano intenziteto. Družba, ekipa in pogoji na pripravah so bili super, zato se zahvaljujem zvezi za financiranje in omogočeno udeležbo.«
Domen Bojanc:
»Dvotedenske triatlonske priprave so bile odlično izpeljane. Treningi so potekali po načrtu, z doseženo formo pa sem zelo zadovoljen. Ob tej priložnosti se iskreno zahvaljujem Triatlonski zvezi Slovenije za podporo in omogočene pogoje za izvedbo priprav.«
Ul Denša:
»Na trening kampu v Los Alcázaresu so bili pogoji za trening zelo dobri, kar je omogočilo izvedbo velikega volumna treninga, predvsem na kolesu. Vzdušje je bilo sproščeno, hkrati pa zelo osredotočeno. Rad bi se zahvalil trenerju Žigi za odlično vodenje priprav.«
Žiga Podgoršek, trener:
»Priprave so bile uspešno izpeljane. V dveh tednih smo opravili več kot 50 ur treninga in dobro izkoristili dane pogoje. Ekipa je pokazala odlično pripravljenost za delo in že se veselim prihajajoče sezone.«
Prve tekme prihajajo kmalu – ekipa pa je pripravljena, motivirana in odločena, da trdo delo s priprav prenese tudi na tekmovalne proge.











