Dobrodošli na uradni strani Triatlon zveze Slovenije

Zaključeno evropsko prvenstvo ETU Ibiza Multisport 2018 z dobrimi nastopi slovenskih tekmovalcev

V tednu od 20. do 27.10. se je na španskem otoku Ibiza odvijalo evropsko prvenstvo v več različnih disciplinah, akvatlon, duatlon, kros duatlon, kros triatlon, aquabike in srednji triatlon.

V soboto 27.10. je bil na sporedu za mnoge vrhunec evropskega prvenstva, srednji triatlon, na štartu katerega je stalo kar 7 slovenskih tekmovalcev. Zaradi močnega naliva in nevihte je bil start prestavljen kar dvakrat, kolesarsko progo pa so skrajšali za en krog, na 45 km.

Jaroslav Kovačič je svoj nastop končal na nehvaležnem 4.mestu z le 28 sekundami zaostanka za medaljo. Jure Majdič pa je s poškodovanimi rebri tokrat zmogel zbrati moči za 14.mesto.

Jaroslav Kovačič pa je takole na kratko opisal svoj nastop:

Dober nastop na današnjem EP v srednjem triatlonu na Ibizi. Igrica sekund me je tokrat dodelila 4. mesto. Generalno gledano sem naredil super dirko, le nekaj napak me je ločilo, da bi na kolesu ujel priključek najhitrejšemu. Šport je ravno zaradi tega zelo nepredvidljiv in zanimiv. Enkrat dobiš, drugič potegneš krajši konec. Gremo naprej! Hvala za vso podporo v izjemni sezoni!

Po tekmi je Jure na svoji FB strani zapisal:

Za mano je zadnja (pomembnejša) tekma sezone- evropsko prvenstvo v srednjem triatlonu v elite konkurenci. 14. mesto je bilo največ, kar sem bil v danih okoliščinah in dnevni formi zmožen. Poškodba reber in posledično 14 dnevno prisilno mirovanje pred tekmo sta naredila svoje. Že na plavanju nisem bil sposoben razviti hitrosti, kasneje pa sem izgubil še kapico in očala. Na kolesu se noge nikakor niso zavrtele, obračal sem 50w manj, kot ponavadi. Še najbolje sem se počutil na teku, kjer pa sem lahko le še vztrajal v zadanem tempu in se prepričeval, da odstop ne pride v poštev ? Žal mi je, ker sem se pred poškodbo res odlično počutil, forma je bila prava, še celo kilogrami so me končno “ubogali”. Kaj hočemo, 12min zaostanka za prvim je enostavno preveč, da bi bil lahko zadovoljen. Vedno pa ostaja tisti ČE. Pa naj to ostane za naslednjo sezono, ko bodo otroci malo starejši, jaz pa malo mlajši ?

Tekma se je nadaljevala in kmalu so lahko v cilju pozdravili Mira Kregarja, kot zmagovalca v kategoriji 55-59 let!

Uspeh so dopolnili še ostali triatlonci in triatlonke z dobrimi uvrstitvami.

Rezultati članov slovenske amaterska reprezentance:

Miro Kregar 3:25 kategorija 55-59 Male AG (1. mesto)

Matic Romšak 3:36 kategorija 50-54 Male AG (9. mesto)

Pia Bedene 3:46 kategorija 20-24 Female AG (6. mesto)

Neža Kurnik 4:01 kategorija 20-24 Female AG (9. mesto)

Tjaša Žnidar 4:01 kategorija 35-39 Female AG (13. mesto)

Uradni rezultati 2018 EC Ibiza Middle Distance Triathlon

Miro Kregar, selektor AGR reprezentance Slovenije je po zaključenem prvenstvi strnil vtise o nastopu članov AGR reprezentance:

Udeležba Age group reprezentance TZS na tokratnem Evropskem prvenstvu se je končala tako, kot bi se najbolje lahko. Navkljub težkim razmeram, dvakrat prestavljenemu startu zaradi nevihtnega neba in pol skrajšani progi zaradi poplavljene ceste, je slovenska ekipa vseeno solidno opravila z nalogo. Pia Bedene je v F20 s 3:46 zasedla odlično 6. mesto, Neža Kurnik v isti skupini s 4:01  9. mesto, Tjaša Žnidar v F35 s 4:01 13 mesto, Matic Romšak v M50 s 3:36  9. mesto, meni pa je v M55 s 3:25 uspelo zmagati. Glede na to, da so razen mene vsi ostali nastopili prvič, so uvrstitve več kot odlične. Miro pa je v juliju že osvojil srebrno kolajno tudi na Svetovnem prvenstvu na Danskem. Zatorej se lahko nadejamo v naslednji sezoni kolajne tudi pri ostalih.
Pred zaključnim EP v srednjem triatlonu pa smo imeli svoje predstavnike tudi na akvatlonu in kros triatlonu. Peter Harnold v akvatlonu – 4. mesto, Igor Krajnc 21 .mesto  in Marko Bone na kros triatlonu 12. mesto. Ibiza Multisport festival tako zapira svoja vrata. preko Okoli 7000 tekmovalcev iz 32 držav odhaja domov z odličnimi vtisi. Prireditve na visokem nivoju, na 5 različnih destinacijah, mestih oddaljenimi po par deset kilometrov. Drugo leto bo SP v dolgem triatlonu na Ponteverbi v Španiji, EP pa v Transilvaniji v Romuniji.

Komentar lastnega nastopa: Računal sem na stopničke, glede na to, da sem bil na SP srebrni. Veš pa nikoli. Ni me motilo vreme, ker sem navajen različnih razmer, tudi proga mi je ustrezala, saj so letos vse tekme v klancih in to tudi treniram. Tekmo sem kontroliral sam in s pomočjo spremljevalcev, na koncu zato tudi rezultat ni izostal.. ?

Kot je omenil že Miro Kregar so se tekmovanja odvijala celoten teden. Že preteklo soboto so prvi triatlonci tekmovali v duatlonu, nastopi so istočasno šteli za več kategorij. Tako je Klemen Bojanc zasedel 9.mesto v kategoriji U23 in 16. mesto v kategoriji Elite Men. Nato smo počakali na sredo, ko je bil na vrsti akvatlon, tokrat s številčnejšo slovensko udeležbo. Med triatlonkami so Slovenijo zastopale Nina Mandl, ki je v kategoriji Elite Women dosegla 12.mesto, Katja Hočevar, Alja Marič in Lana Pluško pa so poleg kategorije Elite Women, nastopale tudi v kategoriji Junior Women. Katja Hočevar je v kategoriji Elite Women dosegla 15.mesto in v kategoriji Junior Women 6.mesto. Alja Marič je v kategoriji Elite Women dosegla 16.mesto in v kategoriji Junior Women 7.mesto. Lana Pluško je v kategoriji Elite Women dosegla 18.mesto in v kategoriji Junior Women 9.mesto. Med triatlonci sta startala Peter Harnold, ki je v kategoriji 40-44 let dosegel dobro 4.mesto in Igor Krajnc, ki je v kategoriji 45-49 let dosegel 23.mesto.

Marko Bone je bil edini slovenski predstavnik  disciplini kros triatlon in je v kategoriji 25-29 let zasedel 12.mesto.