Dobrodošli na uradni strani Triatlon zveze Slovenije

ITU razglasila najboljše na plavalnem, kolesarskem in tekaškem delu

Svetovna triatlonska zveza (ITU) je razglasila najboljše triatlonce po kategorijah, in sicer na plavalnem, kolesarskem in tekaškem delu triatlonskih tekem. Za vsak izbor je ITU zapisala tudi nekaj utemeljitev, katere smo na kratko povzeli.

Najboljši moški plavalec: Richard Varga (Slovaška)

ITU:

»Ko gre za vodo, se je Varga pozicioniral nadstropje nad ostalimi. V disciplini plavanja je dosegel popolno dominacijo, saj že več let ohranja krono kot najboljši plavalalec. V sezoni 2017 je bil vodilni na plavanju na vseh dirkah, razen na eni WTS dirki, kjer je tekmoval. Iz vode je prišel prvi na petih  WTS tekmah: v Leedsu, Edmontonu, Montrealu, Stockholmu in v Rotterdamu.«

Najboljša ženska plavalka: Jessica Learmonth (Velika Britanija)

ITU:

»V sezoni 2017 je postalo zelo jasno, kdo je imel nadzor v vodi na tekmah v ženski konkurenci. Learmonth je prišla kot prva iz vode na WTS tekmah v Yokohami, Leedsu, Stockholmu in v Rotterdamu, kot druga pa je prišla iz vode na dirki v Hamburgu, kjer je zaostala samo sedem sekund. Njena premoč v vodi je tudi prispevala k temu, da je osvojila svojo prvo WTS medaljo. «

Najboljši moški kolesarji: Alistair Brownlee (Velika Britanija) in Jonathan Brownlee (Velika Britanija)

ITU:

»Sicer se je Alistair odločil, da se bo med letom osredotočil na druge razdalje, vendar se je kasneje vrnil v WTS in se skupaj z bratom Jonathanom udeležil dirke WTS v Leedsu. Brata Brownlee sta na kolesarskem delu uprizorila pravo predstavo. Naredila sta kolesarski pobeg, ki mu ni para, in zasluženo slavila pred zelo močno konkurenco.«

Najboljša ženska kolesarka: Flora Duffy (Bermudi)

ITU:

»Medtem ko je Duffy vsa leta kazala, kako odlična triatlonka je, pa je šele v letu 2017 dokazala, da je tudi fenomenalna kolesarka. V skoraj vsaki posamezni WTS dirki je na kolesu izbojevala odločilno prednost. Vožnja v zavetrju in v skupini torej vsekakor ni njen stil. Tudi zaradi odličnega kolesarjenja je osvojila šest zlatih medalj na WTS dirkah v letu 2017.«

Najboljši moški tekač: Mario Mola (Španija)

ITU:

»Na WTS dirki v Hamburgu je Mola kot raketa tekel potem, ko je prej kolesaril v gneči in v veliki skupini. Na teku je v silovitem tempu prehitel imena, kot so Richard Murray, Vincent Luis, Javier Gomez Noya in Jacob Birtwhistle. Na dirki je zmagal z 12 sekundno prednostjo – in to v sprint triatlonu. «

Najboljša ženska tekačica: Flora Duffy (Bermudi)

ITU:

»Še vedno se govori o popolni dirki Flore Duffy na Grand Finalu v Rotterdamu,  kjer je prevladovala in osvojila svoj drugi svetovni naslov. Najboljši del te dirke, ki ji je pomagal priti na vrh, je bila njena kolesarska vožnja. Kako odlična je bila njena vožnja, govori podatek, da je prišla na koncu v cilj s 55-sekundno prednostjo pred drugouvrščeno.«